Vahetan
punase kirjaklambri
maja vastu!
Muffimaania......Midagi lugemiseks
Umbes aasta tagasi seadis Kanada noormees omale eriskummalise eesmärgi:
"Vahetada punane kirjaklamber maja vastu." Nüüdseks on see esmapilgul
võimatuna tunduv unistus täitunud. Kirjaklambrist majani kulus ettevõtlikul
noormehel üks aasta ja 14 tehingut. Maja sai ta filmirolli vastu mille pakkus
välja 51 aastane näitleja Corbin Bernsen. Filmirolli himustas aga Kiplingi linna
elanik Dom, kes pakkuski MacDonaldile ihaldatud maja
, kus on kolm magamistuba.


Kirjaklambrimehe järgmine soov on kohalikus toidupoes tööd saada.
Punane kirjaklamber Kalakujuline pastapliiats Keraamiline uksenupp Matkapliit Honda 1000w generaator Peotarvikute komplekt Mootorsaan
Saanireis pagan teab kuhu Valge kaubik Plaadistus leping 1h 30 min Aastane majakasutus leping Õhtu Alice Cooperiga

26 aastane Kyle MacDonald alustas maja hankimist mullu juulis õige veidral viisil. Noormehel oli kaks asja: punane kirjaklamber ja unistus oma majast. Unistuse täitmiseks võttis ta nõuks alustada erinevate vahetustehingute jada, mille viimaseks lüliks pidi jumal teab mille vahetamine maja vastu. Nüüdseks on MacDonald jõudnud niikaugele, et talle pakuti võimalust elada Phoenixis Arizona osariigis asuvas majas aasta aega täiesti tasuta. MacDonaldi vahetuste jada saab jälgida tema blogis aadressiga oneredpaperclip.blogspot.com Ta kirjutab oma tehingutest üksikasjalikult ja ülivaimukalt, tõmmates lugejaid oma jaburasse vahetus- saagasse kõrvuni sisse. Samas blogis ootab Kyle uusi pakkumisi. Neid tuleb pidevalt suures koguses, üks naljakam kui teine - näiteks kaks aastat tasuta võitluskunstitunde või iganädalane tasuta spiritismi seanss. Kuid kõik algas punasest kirjaklambrist.

SLÕhtuleht

1.

12. juuli 2005. Punane kirjaklamber.

* "See punane kirjaklamber lebab praegu mu laual arvuti kõrval,"kirjutas MacDonald. "Tahan selle kirjaklambri vahetada millegi suurema või parema vastu - ehk on see pastakas, lusikas või näiteks saabas. Kui lubate kaupa teha, tulen teile külla, ükskõik kus te ka ei asuks. Nii, et kui teil on midagi suuremat või paremat kui punane kirjaklamber, siis kirjutage mulle aadressil: oneredpaperclip@qmail.com
2.

Kalakujuline pastakas.
* Vancouveri taimetoitlased Rhawnieja Corinna vahetasid kirjaklambri juba kaks päeva hiljem kalakujulise puust pastapliiatsi vastu. "Küllap nad olid kalapastakat kõiksuguste kihvtide asjade kirjutamiseks paberi peale, "kirjutas MacDonald oma blogis. "Ilmselt ei tahtnud nad taimetoitlastena mingi kalaga eriti tegemist teha. Küllap nad vajasid kirjaklambrit kõigi nende paberilehtede kokkupanemiseks, nii et selles olukorras võitsid kõik." Trio sai Vancouveris kokku ning tehing tehti ära. "Pastakas on viimase peal, aga mängureeglite järgi peab ka sellest loobuma."
3.

Keraamiline uksenupp
*"Olgem ausad: kalapastakaga kappi juba ei ava. Ja mul on kapp, mis tahab avamist. Õnneks helistas mulle umbes kümme minutit pärast pastaka saamist Annie Robbins." MacDonald toppis kogu pere, vanaisa kaasa arvatud, mikrobussi ning sõitis Seattle´isee keraamik Annie juurde. "See pole mingi vana uksenupp, oo ei, see pisike keraamiline jubin näeb välja nagu E.T. pärast nahkhiire suitsetamist. Niipea kui ma nupp-T le pilgu heitsin, mõistsin, et pean selle saama."
4.

Matkapriimus
* Kümme päeva hiljem võttis MacDonaldiga ühendust ameerika pereisa Amherstist Massachusettsi osariigis, kes pakkus uksenupu eest priimust. Shawn on jänkide tuntud kauplemissaidi Craigslist legend, kes vahetas oma 1993. aasta Chevy Blazeri pruugitud sülearvuti vastu. ";a nägin nupp-T-d su veebisaidil ja ma kohe pidin ta endale saama, "vahendab MacDonald Shawni sõnu. "Mu pliidipealse espressomasina nupp on natuke logu. Nupp-T on täpselt see, mida ma otsinud olen. Ta näeb isegi välja nagu mina pärast esimest hommikust tassitäit - selline naksis." Shawni südamlikust kostitamisest liigutatud MacDonald lubab järgmise tehingu puhul kõhu priimusega täis sööta ja siis priimusest loobuda.
5.

Punane generaator
* Kuna 1000 vatine Honda EX generaator asus Californias sõjaväebaasi juures, sõitis MacDonald sinna septembri lõpul koos emaga kohale. MacDonald tunnistab, et tal polnud kohati aimugi, millest seersant David J generaatorit tutvustades räägib. "Mulle meeldis vaid üks asi: punane generaator läks tööle esimese tõmbe peale."
6.

Peotarvikute komplekt
* New Yorgist pärit Marcin tegi MacDonaldile novembris pakkumise, millest ei saanud keelduda: tühi õllevaat, Budweiseri neoonvärvides reklaamsilt ja kirjalik lubadus vaat õllega täita. "Ühendasin Budweiseri sildi generaatoriga, tõmbasin nööri ja vaatasime, kuidas generaator möirates tööle hakkas. Marcin lülitas sildi sisse, see lõi põlema - generaatori jõul. Vaatasime teineteisele otsa surusime kätt ning tehing oli tehtud." Vaadi punaseks värvinud MacDonald tunnistab, et generaator on märksa hinnalisem kui peokomplekt. "Aga pidage meeles, see pole eBay. See on üks punane kirjaklamber. Ma ei müü siin asju, ma vahetan - ja vahetamine peab lahe olema."
7.

Kuulus mootorsaan
* MacDonald kuulutas uue pakkumise tähtajaks 1. detsembri. "Kui ma just ei saa pakkumist, millest keelduda pole võimalik." Selle ta sai. Kuulus Quebeci raadio- ja telediscor Michel Barrette pakkus peokomplekti eest oma mootorsaani. Juhtus nii, et Barrette oli parajasti Montrealis otse-eetris, MacDonald helistas talle ja võttis pakkumise vastu. "Juhtus nii, et kui ta pärast reklaamipausi uuesti eetrisse läks, rääkis ta minu projektist ja kuulutas tervele Montrealile, et ta oli just teinud tehingu kirjaklambrikutiga." MacDonaldi telefon läks telekanalite kõnedest lausa punaseks. Tehingut soovisid jäädvustada nii kohalikud kanalid kui ka Kanada riigitelevisioon CBC ning isegi CNN. "Olin paari tehinguga ärinud punase kirjaklambri mootorsaani vastu. Nüüd tundus kõik võimalik." Barrette lubas peokomplekti kinkida sõbrale. Algul oli tal plaanis anda kingiks mootorsaan - kuid vaaditäis õlut ja Bundweiseri silt tundus hoopis etem üllatus.
8.

Mootorsaanireis pärapõrgusse
* Tolsamal nädalal, kui MacDonald mootorsaani omanikuks sai, interviueeriti teda riiklikus telesaates "The Hour". Saatejuht George Stroumboulopoulos küsis, kas maailmas on olemas koht, kuhu noormees äri nimel mitte mingi hinna eest ei läheks. Vastasin: "Läheksin ükskõik kuhu, ainult mitte Yahki Briti Kolumbias." Juba järgmisel hommikul sai ta kõne... Briti Kolumbia lumesportlasteajakirja esindajalt Cran-brooksist, mis asub 45 minutise sõidu kaugusel Yahkist. "Me pakume sulle reisi Yahki." Edasi tagasi lennupileteid kahele inimesele Cranbrooki, suusapäeva, sööki ning lumesaanisõitu Yahki. Kuid tingimusel, et tehing sõlmitakse Yahkis. "Kui sõidaksin Yahki, kaoks mu usaldusväärsus paugupealt, " arutles MacDonald oma blogis. Lahendus? MacDonald kirjutas Yahki elanikele kirja, et saatejuht George Stroumboulopoulos oli ta ära hüpnotiseerinud. "Ma olen Yahkis käinud, see on väga kena koht." MacDonaldi üleskutse peale alustas keegi Yahki elanik palvekirja saatejuhile, et too laseks tehingust teleülekande teha - vaid see hüvitaks Yahki elanikele tekitatud moraalse kahju. Humoorikale palvekirjale kogunes üle tuhande allkirja - ning hea naljasoonega George Stroumboulopoulos ning "The Hour" kajastasid tehingu toimumist.
9.

Valge kaubik
* Firmarõivaste tootja Cintase esindaja Bruno pakkus MacDonaldile Yahki reisi eest valget kaubikut väljalaskeaastaga 1995. "Võimas!" kirjutab MacDonald. "Masin on täiesti tuunitud ja sõiduvalmis. Sõidan sobiva pakkumise korral kaubikuga ükskõik kuhu Põhja-Ameerikas. Cintose logod võetakse enne kaubiku üleandmist maha. Ma pesen auto ära. Ma ostan isegi uue õhuvärskendaja... millist lõhna aga soovite."
10.

Plaadistusleping
* Toronto bänd Club Treehouse pakkus MacDonaldile kaubiku eest plaadistuslepingut: 1 t 30 min stuudioaega pluss miksimine, transport, öömaja ning salvestise esitlemine plaadifirma Sony-BMG ja raadjojaama XM raadio 6 bossidele. Kyle lõi käed ning loobus valgest kaubikust muusikukarjääri tõotava paberitüki vastu.
11.

Aasta tasuta elamist Phoenixis
* Ameerika lauljatar Jody Gnant Phoenixist pakub plaadistuslepingu eest aastast tasuta elamist oma kahepereelamus ning lubab salvestada ka punase kirjaklambri teemalise laulu. Tasuta elamisele Phoenixi kesklinnas lisandub tasuta edasi-tagasi lennupilet ükskõik millisest Põhja-Ameerika lennujaamast pluss soovi korral piletid Arizona Diamondbacksi matšidele. "See on mu esimene katse kinnisvara äris," muigab MacDonald ning ootab uusi pakkumisi, mis teda lõpuks ometi majaomanikuks teeksid. "Vahetan seni, kuni maja käes."
12.

Õhtusöök Alice Cooperiga
* "On üsna hullumeelne, kuid fakt, et mul on vahetada aastane kahepereelamu kasutus Phoenixis. Just praegu sain sellele pakkumise telefoni teel," arutleb MacDonald oma plogis. Lesly, kes rendib teist poolt sellest elamust, mille kasutusõiguse MacDonald sai sai idee, kuidas ühe aasta rent kokku hoida. Lesly töötab Alice Cooperi restoranis Phoenixis Alice Coopers'townis. Leslyl pole suurt midagi pakkuda, kuid tall on tohutu ressurss oma bossi näol.Ta küsis Alice Cooperilt, kas ta ei aitaks tal vabaneda ühe aasta majarendist. Talle tuli hea idee millega ta boss ka nõusse jäi. Pakutakse siis välja üks õhtu koos Alice Cooperiga.
13.

Rockansambli The Kiss klaasist lumepall
* Õnnelikuks pakkujaks. kes sai enesele õhtusöögi Alice Cooperiga osutus Mark Herrmann Villa Hillsist Kentuckys. Mark on rock'n rolli fotograaf ja suur Alice fann. Siit saate tutvuda Marki töödega. Paljud muidugi imestavad, miks vahetas MacDonald kohtingu Alice Cooperiga klaasitäie vee vastu (nimelt on Kiss klaaskuul täidetud veega), kuid nagu MacDonald ennegi on öelnud on see ju vaid punane kirjaklamber. Ja mis seal salata, tegelikult tõi see klaaskuul pöörde sellesse majavahetusse.
14.

Filmiroll
* Corbin Bernsen, 51 aastane filminäitleja vahetas ansambli Kiss klaaskulli filmirolli vastu. Kindlasti küsitakse nüüd, milleks talle seda vaja oli. Väidetavalt on Corbinil üks suurimaid klaasist lumepallide kollektsioone ja see tal just puuduski.
15.

Maja
* See on siis nüüd ametlik teadaanne. Kiplingi linna elanik Dom vahetas maja filmirolli vastu. Dom ja MacDonald kohtusid Kiplingis kolmapäeval 12. juulil 2006 ning sõlmisid tehingu majavahetuseks filmirolli vastu.
.......... * Üks punane kirjaklamber
.......... * Üks maja
.......... * Üks aasta

Muff&CO..2006